Szkolenia
Piątek
Ścieżka liderska
- Team building i zarządzanie zespołem
- Budowanie autorytetu
- Wdrażanie zmian w organizacji
Stoisz na czele swojego samorządu? Chcesz być dobrym liderem? To ścieżka idealna dla Ciebie – dowiesz się, jak dbać o swój zespół i nim zarządzać, jak budować swój autorytet w zdrowy sposób oraz jak wdrażać zmiany w organizacji. Innymi słowy – otrzymasz pełen pakiet umiejętności niezbędnych w życiu samorządowego lidera!
Prowadzący: Marcin Stryna i Sławomir Prusakowski
Ścieżka strategia promocyjna
- Tworzenie strategii marketingowych
- Design Thinking
- Storytelling
Media społecznościowe nie mają dla Ciebie tajemnic, ale zastanawiasz się, jak połączyć wszystkie planowane działania w spójną komunikacyjnie całość? Ścieżka strategii promocyjnej jest odpowiedzią! Dowiesz się nie tylko jak tworzyć strategię, ale też jak tworzyć nowe pomysły w metodyce design thinking oraz jak nadawać narrację komunikacji wykorzystując storytelling. Nowy rozdział promocji Twojego samorządu zaczyna się właśnie na tej ścieżce!
Prowadzący: Grzegorz Kolasiński i Marcin Styrna
Microsoft dla Studentów – działaj w chmurze!
Eksperci polskiego zespołu Microsoft Education zaprezentują dedykowaną studentom i studentkom platformę Microsoft Learn, wskażą ścieżki uzyskiwania certyfikatów budujących praktyczne umiejętności techniczne dla osób wkraczających do branży technologicznej, a także ofertę rozwoju kompetencji przydatnych do pracy ze sztuczną inteligencją (AI) i chmurą. Kacper i Mateusz przygotują również zadanie warsztatowe, aby wspólnie z uczestnikami zmierzyć się z rozwiązaniem problemu…w chmurze! Microsoft Education codziennie współpracuje z uczelniami na całym świecie. Wspieramy placówki edukacyjne we wprowadzaniu odpowiednich zmian w swoich środowiskach, wdrażając rozwiązania najnowszej technologii. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Microsoft pomagamy zadbać o zaangażowanie studentów i studentek, ulepszać metody zarządzania uczelnią oraz zapewnić bezpieczeństwo i sprawną komunikację, nadając kształceniu i nauce nowy i przede wszystkim efektywny wymiar.
Prowadzący: Kacper Zubrzycki i Mateusz Wantuła
Facebook i Instagram – podstawy budowania wizerunku
Wizerunek to wszystkie skojarzenia, jakie budzi Twoja organizacja. Wpływ na to mają media społecznościowe takie jak Facebook i Instagram. Jak więc tworzyć wizerunek skutecznie i zgodnie ze swoimi założeniami? Czym się różni wizerunek osobisty od wizerunku organizacji? I czy to prawda, że jeśli Cię nie ma na Facebooku to nie istniejesz?
Poznaj sprawdzone sposoby na zapanowanie nad swoim wizerunkiem z wykorzystaniem Instagrama i Facebooka.
Prowadzący: Jakub Persjanow
Wdrażanie zmian w organizacji
W życiu każdej organizacji przychodzi moment na zmiany. Jak jednak zabrać się do ich wdrażania w taki sposób, by nie wylać dziecka z kąpielą? Jak zidentyfikować co zmienić i przekonać do tego innych? ABC skutecznego wprowadzania lepszych rozwiązań poznasz właśnie na tym warsztacie
Prowadzący: Sławomir Prusakowski
Komisja dydaktyczna marzeń
Dydaktycy to specyficzna grupa wśród samorządowców – odnajdują się w aktach prawnych i nie są im straszne wielostronicowe programy studiów czy liczne ankiety ewaluacyjne. Jak jednak sprawić, by komisja dydaktyczna rzeczywiście dobrze funkcjonowała i poprawiała jakość kształcenia na Twojej uczelni? Przekonaj się podczas tego warsztatu.
Prowadzący: Joanna Maruszczak
Design Thinking
Metodyka design thinking opiera się na zrozumieniu potrzeb i problemów odbiorców. Na tej podstawie tworzone są nowe rozwiązania. Naszymi odbiorcami mogą być studenci, którzy nie są obecnie zadowoleni ze swoich studiów. Jak rozwiązać ten problem? Co można im zaproponować? Spróbujemy wspólnie wypracować rozwiązania wykorzystując proces design thinking.
ABC sytuacji konfliktowych
Sytuacje konfliktowe występują powszechnie w naszym życiu – zarówno w relacjach prywatnych, jak i zawodowych. Jak więc zachować się, gdy znajdziemy się w ogniu konfliktu? Jak wyjść obronną ręką, z kryzysu samorządowego? Jak stanowczo rozwiązywać problemy, nawet gdy są związane z władzami uczelni? Dowiecie się podczas warsztatu z wykorzystaniem przykładów z życia wziętych.
Prowadzący: Julia Sobolewska
Zarządzanie sobą w czasie
Doba samorządowca zazwyczaj ma za mało godzin 😉 Jak pogodzić liczne obowiązki ze studiowaniem, pasją i życiem prywatnym? Sprawdzone metody podpowiedzą jak rozsądnie planować swój czas, segregować zadania i nie zapomninać o odpoczynku.
Prowadzący: Krzysztof Pszczółka
Generowanie pomysłów
Ponoć wszystko już było i nie ma oryginalnych pomysłów. Sprawdźmy! Podczas tego warsztatu poznasz metody kreowania nowych pomysłów. Przydadzą się nie tylko przy organizacji wydarzeń czy wymyślaniu kampanii promocyjnych.
Prowadzący: Ewelina Dusza
Sobota
Negocjacje
Dofinansowanie dla samorządu studenckiego i kół naukowych, nowy regulamin studiów, sprawy socjalne, ceny usług, serial do obejrzenia wieczorem – to tylko początek katalogu spraw, w których prowadzimy negocjacje: czasem na gruncie zawodowym, a czasem na gruncie prywatnym. Jak to robić profesjonalnie? Z jakich technik można korzystać? Przekonaj się podczas warsztatu!
Prowadzący: Sławomir Prusakowski
Zarządzanie projektami
Projekty to niesamowita odpowiedzialność – wiele zaangażowanych osób, budżet, partnerzy, harmonogram, a finalnie: zadowoleni uczestnicy. Jak przejść przez cały ten proces? Na warsztatach dowiesz się, jak organizować projekty od A (pomysł) do Z (ewaluacja), niezależnie od ich skali czy budżetu.
Prowadzący: Wojciech Szalbierz
Wystąpienia publiczne
Widząc mównicę czujesz ścisk w żołądku? Nie każdy czuje się swobodnie z mikrofonem w ręku – ten warsztat pozwoli temu zaradzić. Dowiesz się, jak się przygotować do wystąpienia i nie dać tremie, o czym pamiętać i jak zjednać sobie publiczność. Nie zabraknie części praktycznych!
Prowadzący: Mateusz Grochowski
Tworzenie oferty sponsorskiej
Jak zachęcić partnerów do zainwestowania w nasz pomysł? Zaczyna się od stworzenia oferty sponsorskiej, która pokazuje, co możemy zaoferować, dlaczego warto nam zaufać, dlaczego to tyle kosztuje i co partner z tego będzie miał. Przechodząc przez ten proces krok po kroku każdy uczestnik warsztatów przygotuje swoją wstępną ofertę sponsorską.
Prowadzący: Karol Fill
Facebook i Instagram od strony biznesowej
Facebook i Instagram to narzędzia także dla biznesu – jak z nich korzystać? O reklamach i innych możliwościach dowiecie się z praktycznej strony, poznając m.in. plusy i minusy reklam sponsorowanych, tajniki konta firmowego na Facebooku i Instagramie oraz inne narzędzia ułatwiające codzienną pracę w tych mediach społecznościowych.
Prowadzący: Grzegorz Kolasiński
Debaty oxfordzkie w praktyce
Sztuka argumentacji i spierania się jest ćwiczona właśnie podczas debat oksfordzkich. Jakie umiejętności można z nich wyciągnąć? Jak je wykorzystać w działalności samorządowej? Czy sztuka argumentacji jest cały czas przydatna? Dowiesz się w trakcie warsztatów
Prowadzący: Mikołaj Kluczewski
Wszystko, czego nie wiecie o stypendiach, a boicie się zapytać
W obszarze polskiego szkolnictwa wyższego funkcjonuje wiele różnych form wsparcia dla studentów. Niektóre są uregulowane na poziomie ustawowym, inne zależą od rozwiązań przyjętych w konkretnym regionie bądź na uczelni. Jak odnaleźć się wśród tych możliwości? Po tych warsztatach zrobisz to bez problemu!
Prowadzący: Paweł Robak
Samorządność studencka a strategie samorządów terytorialnych
Współpraca samorządów studenckich z samorządami terytorialnymi daje dużo możliwości – nie tylko finansowych. Wspólne działanie na rzecz studentów polepsza sytuację regionalną i samych studentów. Gdzie szukać partnerów do takiej współpracy? Jak ją rozpocząć? Na czym się skupić? Porady od praktyka poznacie w trakcie tego warsztatu!
Prowadzący: Michał Klimczyk
Podstawy prawne funkcjonowania samorządu
„Samorząd tworzą wszyscy studenci” – tak czytamy w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Co to jednak oznacza? Jakie są regulacje prawne, które wpływają na funkcjonowanie samorządu studenckiego? Na ile regulamin samorządu może go kształtować? Poznaj podstawy prawne funkcjonowania samorządu i przykłady z różnych uczelni, obrazujące rozwiązania różnego typu.
Prowadzący: Marek Konieczny
Tworzenie pamięci organizacji
Jak zachować dobre praktyki związane z prowadzonymi przez Was działaniami i przekazać je następcom? Przekonaj się podczas warsztatu, który pomoże Ci wypracować podstawy tworzenia pamięci organizacyjnej i pozwoli wymienić się dobrymi praktykami w tym zakresie.
Prowadzący: Paula Leśniewska
Linkedin – konto mojej organizacji
Jak na LinkedInie prowadzić konto samorządu lub innej organizacji? O czym pamiętać? Podczas warsztatu poznasz odpowiedzi na te pytania. Nie zabraknie omówienia rozwiązań LinkedIn dla organizacji oraz dobrych praktyk, które zainspirują do tworzenia treści!
Prowadzący: Grzegorz Kolasiński
Linkedin – moje konto
Po co mi konto na LinkedIn? Jest to jedno z narzędzi budowania swojego profesjonalnego wizerunku. Jak je prowadzić i co na nim umieszczać – tego dowiesz się podczas warsztatów, które zdradzą tajniki LinkedIn i podpowiedzą, co warto już opublikować!
Prowadzący: Aleksandra Pepłowska
Tajemnice TikToka
Czemu świat oszalał na punkcie krótkich filmików? Przekonasz się podczas tych warsztatów. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak wykorzystać TikToka w działalności samorządu studenckiego i nie tylko! Jesteś gotów poznać ten trend?
Prowadzący: Maciej Miniszewski i Bartek Malinowski
Jak porozumiewać się z innymi? Komunikacja międzyludzka
Komunikacja to podstawa naszych codziennych kontaktów. Mimo to, łatwo w tym obszarze o błędy i wpadki. Dlaczego? Poznasz odpowiedź na to pytanie podczas warsztatów. Dowiesz się, skąd różne style porozumiewania się wśród ludzi i jakich błędów komunikacyjnych warto unikać. Dzięki temu będziesz mógł dogadać się z każdym!
Prowadzący: Jakub Persjanow i Julia Sobolewska
Tworzenie pism
Kiedy masz napisać oficjalne pismo w imieniu samorządu zamierasz przed pustą kartką? To warsztat dla Ciebie! Dowiesz się, z jakich elementów składa się pismo, o czym pamiętać i jakich błędów unikać. Zobaczysz przykładowe pisma w różnych sprawa, a napisanie kolejnego będzie dla Ciebie bułką z masłem, kiedy to sobie przetrenujesz w praktyce!
Prowadzący: Łukasz Rusajczyk
Jak dbać o jakość kształcenia?
Myśląc o jakości kształcenia na uczelniach naszym pierwszym skojarzeniem często bywają ankiety. Jednak sposobów na dbanie o jakość kształcenia jest znacznie więcej! Warsztat je Wam przybliży, a jednocześnie pozwoli na wymianę dobrych praktyk w tym zakresie i wzajemną inspirację!
Prowadzący: Mateszu Saniewski
Organizacja imprez masowych
Imprezy masowe to wielkie projekty, które rządzą się własnymi regułami. Jakie te reguły, jakie warunki trzeba spełnić i o czym pamiętać – dowiesz się w trakcie tego warsztatu. Do tego przykłady z życia wzięte i kolejna masówka nie będzie dla Ciebie wyzwaniem!
Prowadzący: Jakub Śliwiński
Sztuka argumentacji i dyskusji
Mówiąc wprost – brakuje Ci czasem języka w gębie i nie wiesz co odpowiedzieć? Zapraszamy – w trakcie warsztatu poznasz i przećwiczysz sztukę argumentacji i dyskusji od praktycznej strony. Dzięki temu poradzisz sobie w rozmowie ze znajomymi, ale też z władzami uczelni!
Prowadzący: Karol Fill
Wykłady
Tajemnice organizacji pozarządowych
NGO? Wolontariat? OPP? O co chodzi? Jeśli lubisz działalność społeczną i zastanawiasz się nad tym, jak angażować się też poza uczelnią – to warsztat dla Ciebie. Poznasz różnice między stowarzyszeniem a fundacją, dowiesz się, co to znaczy być wolontariuszem i spojrzysz szerzej na organizacje pozarządowe działające w Polsce. A kto wie – może dzięki temu założysz własną?
Prowadzący: Wiktoria Ryś
Podróże na studencką kieszeń
Marzysz o wycieczce w dalekie kraje, ale na razie podróżujesz głównie palcem po mapie? Podczas warsztatu dowiesz się, o czym warto pamiętać planując podróż, ale też jak podróżować bez dużych nakładów finansowych. Inspiracje i wsparcie merytoryczne pozwolą Ci zaplanować nie tylko nadchodzące wakacje!
Prowadzący: Mikołaj Mik
Savoir vivre
Savoir vivre to z francuskiego „sztuka życia”. Jak żyć, a raczej jak się zachować w różnego rodzaju sytuacjach dowiesz się w trakcie tego spotkania. Rzeczywiste sytuacje przybliżą Ci tajniki savoir vivre i pozwolą lepiej odnajdywać się w różnego typu okolicznościach.
Prowadzący: Iwona Gadomska
Kreowanie wizerunku – o dresscodzie
Smart casual? Styl wieczorowy? Krawat czy muszka? Jeśli codzienny wybór stroju i dostosowanie go do okoliczności jest dla Ciebie wyzwaniem to zajęcia dla Ciebie! Omówienie dress code dla kobiet i dla mężczyzn, z przykładowymi zdjęciami i w różnych sytuacjach sprawi, że już nie będziesz się zastanawiać co założyć na sobotni bal!
Prowadzący: Maciej Miniszewski i Bartek Malinowski
Wizytacje PKA
Polska Komisja Akredytacyjna prowadzi wizytacje wszystkich kierunków prowadzonych w Polsce. Jak jako samorządowiec możesz się przygotować na przyjazd zespołu oceniającego? Na co warto zwrócić uwagę? I jak taka wizytacja wygląda?
Prowadzący: Mateusz Kopaczyński
Cyberbezpieczeństwo w praktyce
Nasze telefony i komputery mogą być źródłem wielu informacji. Także tych wrażliwych, umożliwiających np. skorzystanie z konta bankowego. Poznaj możliwości zabezpieczenia się przed potencjalnym niebezpieczeństwem i dowiedz się, czy Twoje hasło już jest dostępne w internecie.
Prowadzący: Łukasz Rusajczyk
Podstawy pierwszego zatrudnienia
Przed Tobą pierwsza praca i nie wiesz, czym różni się umowa o pracę od zlecenia czy dzieła. A może myślisz o B2B? Zastanawiasz się, czy będziesz mieć urlop i jak wygląda sytuacja z L4? Podczas tego spotkania poznasz podstawowe informacje o rynku pracy, które pozwolą odnaleźć się każdemu, kto dopiero stawia pierwsze kroki na ścieżce zawodowej.
Prowadzący: Paweł Robak i Marek Konieczny
Jak odpoczywać, aby wypoczywać?
Wieczorem odpalasz Netflixa, ale i tak po seansie czujesz takie samo zmęczenie jak przed? Odpoczywanie tak, żeby rzeczywiście wypocząć jest sztuką. Jak to zrobić z głową i z dbaniem o swoje potrzeby – przekonaj się w trakcie tych zajęć i praktykuj przez resztę życia!
Prowadzący: Sławomir Prusakowski