Szkolenia

Piątek

Ścieżka liderska

  • Team building i zarządzanie zespołem
  • Budowanie autorytetu
  • Wdrażanie zmian w organizacji

Stoisz na czele swojego samorządu? Chcesz być dobrym liderem? To ścieżka idealna dla Ciebie – dowiesz się, jak dbać o swój zespół i nim zarządzać, jak budować swój autorytet w zdrowy sposób oraz jak wdrażać zmiany w organizacji. Innymi słowy – otrzymasz pełen pakiet umiejętności niezbędnych w życiu samorządowego lidera!

Prowadzący: Marcin Stryna i Sławomir Prusakowski

 

Ścieżka strategia promocyjna

  • Tworzenie strategii marketingowych
  • Design Thinking
  • Storytelling

Media społecznościowe nie mają dla Ciebie tajemnic, ale zastanawiasz się, jak połączyć wszystkie planowane działania w spójną komunikacyjnie całość? Ścieżka strategii promocyjnej jest odpowiedzią! Dowiesz się nie tylko jak tworzyć strategię, ale też jak tworzyć nowe pomysły w metodyce design thinking oraz jak nadawać narrację komunikacji wykorzystując storytelling. Nowy rozdział promocji Twojego samorządu zaczyna się właśnie na tej ścieżce!

Prowadzący: Grzegorz Kolasiński i Marcin Styrna

Microsoft dla Studentów – działaj w chmurze!

Eksperci polskiego zespołu Microsoft Education zaprezentują dedykowaną studentom i studentkom platformę Microsoft Learn, wskażą ścieżki uzyskiwania certyfikatów budujących praktyczne umiejętności techniczne dla osób wkraczających do branży technologicznej, a także ofertę rozwoju kompetencji przydatnych do pracy ze sztuczną inteligencją (AI) i chmurą. Kacper i Mateusz przygotują również zadanie warsztatowe, aby wspólnie z uczestnikami zmierzyć się z rozwiązaniem problemu…w chmurze! Microsoft Education codziennie współpracuje z uczelniami na całym świecie. Wspieramy placówki edukacyjne we wprowadzaniu odpowiednich zmian w swoich środowiskach, wdrażając rozwiązania najnowszej technologii. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Microsoft pomagamy zadbać o zaangażowanie studentów i studentek, ulepszać metody zarządzania uczelnią oraz zapewnić bezpieczeństwo i sprawną komunikację, nadając kształceniu i nauce nowy i przede wszystkim efektywny wymiar.

 

Prowadzący: Kacper Zubrzycki i Mateusz Wantuła

Facebook i Instagram – podstawy budowania wizerunku

Wizerunek to wszystkie skojarzenia, jakie budzi Twoja organizacja. Wpływ na to mają media społecznościowe takie jak Facebook i Instagram. Jak więc tworzyć wizerunek skutecznie i zgodnie ze swoimi założeniami? Czym się różni wizerunek osobisty od wizerunku organizacji? I czy to prawda, że jeśli Cię nie ma na Facebooku to nie istniejesz?
Poznaj sprawdzone sposoby na zapanowanie nad swoim wizerunkiem z wykorzystaniem Instagrama i Facebooka.

 

Prowadzący: Jakub Persjanow

Wdrażanie zmian w organizacji

W życiu każdej organizacji przychodzi moment na zmiany. Jak jednak zabrać się do ich wdrażania w taki sposób, by nie wylać dziecka z kąpielą? Jak zidentyfikować co zmienić i przekonać do tego innych? ABC skutecznego wprowadzania lepszych rozwiązań poznasz właśnie na tym warsztacie

Prowadzący: Sławomir Prusakowski

Komisja dydaktyczna marzeń

Dydaktycy to specyficzna grupa wśród samorządowców – odnajdują się w aktach prawnych i nie są im straszne wielostronicowe programy studiów czy liczne ankiety ewaluacyjne. Jak jednak sprawić, by komisja dydaktyczna rzeczywiście dobrze funkcjonowała i poprawiała jakość kształcenia na Twojej uczelni? Przekonaj się podczas tego warsztatu.

Prowadzący: Joanna Maruszczak

Design Thinking

Metodyka design thinking opiera się na zrozumieniu potrzeb i problemów odbiorców. Na tej podstawie tworzone są nowe rozwiązania. Naszymi odbiorcami mogą być studenci, którzy nie są obecnie zadowoleni ze swoich studiów. Jak rozwiązać ten problem? Co można im zaproponować? Spróbujemy wspólnie wypracować rozwiązania wykorzystując proces design thinking.

ABC sytuacji konfliktowych

Sytuacje konfliktowe występują powszechnie w naszym życiu – zarówno w relacjach prywatnych, jak i zawodowych. Jak więc zachować się, gdy znajdziemy się w ogniu konfliktu? Jak wyjść obronną ręką, z kryzysu samorządowego? Jak stanowczo rozwiązywać problemy, nawet gdy są związane z władzami uczelni? Dowiecie się podczas warsztatu z wykorzystaniem przykładów z życia wziętych.

 

Prowadzący: Julia Sobolewska

Zarządzanie sobą w czasie

Doba samorządowca zazwyczaj ma za mało godzin 😉 Jak pogodzić liczne obowiązki ze studiowaniem, pasją i życiem prywatnym? Sprawdzone metody podpowiedzą jak rozsądnie planować swój czas, segregować zadania i nie zapomninać o odpoczynku.

Prowadzący: Krzysztof Pszczółka

Generowanie pomysłów

Ponoć wszystko już było i nie ma oryginalnych pomysłów. Sprawdźmy! Podczas tego warsztatu poznasz metody kreowania nowych pomysłów. Przydadzą się nie tylko przy organizacji wydarzeń czy wymyślaniu kampanii promocyjnych.

Prowadzący: Ewelina Dusza

Sobota

Negocjacje

Dofinansowanie dla samorządu studenckiego i kół naukowych, nowy regulamin studiów, sprawy socjalne, ceny usług, serial do obejrzenia wieczorem – to tylko początek katalogu spraw, w których prowadzimy negocjacje: czasem na gruncie zawodowym, a czasem na gruncie prywatnym. Jak to robić profesjonalnie? Z jakich technik można korzystać? Przekonaj się podczas warsztatu!

Prowadzący: Sławomir Prusakowski

Zarządzanie projektami

Projekty to niesamowita odpowiedzialność – wiele zaangażowanych osób, budżet, partnerzy, harmonogram, a finalnie: zadowoleni uczestnicy. Jak przejść przez cały ten proces? Na warsztatach dowiesz się, jak organizować projekty od A (pomysł) do Z (ewaluacja), niezależnie od ich skali czy budżetu.

Prowadzący: Wojciech Szalbierz

Wystąpienia publiczne

Widząc mównicę czujesz ścisk w żołądku? Nie każdy czuje się swobodnie z mikrofonem w ręku – ten warsztat pozwoli temu zaradzić. Dowiesz się, jak się przygotować do wystąpienia i nie dać tremie, o czym pamiętać i jak zjednać sobie publiczność. Nie zabraknie części praktycznych!

Prowadzący: Mateusz Grochowski

Tworzenie oferty sponsorskiej

Jak zachęcić partnerów do zainwestowania w nasz pomysł? Zaczyna się od stworzenia oferty sponsorskiej, która pokazuje, co możemy zaoferować, dlaczego warto nam zaufać, dlaczego to tyle kosztuje i co partner z tego będzie miał. Przechodząc przez ten proces krok po kroku każdy uczestnik warsztatów przygotuje swoją wstępną ofertę sponsorską.

Prowadzący: Karol Fill

Facebook i Instagram od strony biznesowej

Facebook i Instagram to narzędzia także dla biznesu – jak z nich korzystać? O reklamach i innych możliwościach dowiecie się z praktycznej strony, poznając m.in. plusy i minusy reklam sponsorowanych, tajniki konta firmowego na Facebooku i Instagramie oraz inne narzędzia ułatwiające codzienną pracę w tych mediach społecznościowych.

Prowadzący: Grzegorz Kolasiński

Debaty oxfordzkie w praktyce

Sztuka argumentacji i spierania się jest ćwiczona właśnie podczas debat oksfordzkich. Jakie umiejętności można z nich wyciągnąć? Jak je wykorzystać w działalności samorządowej? Czy sztuka argumentacji jest cały czas przydatna? Dowiesz się w trakcie warsztatów

Prowadzący: Mikołaj Kluczewski

Wszystko, czego nie wiecie o stypendiach, a boicie się zapytać

W obszarze polskiego szkolnictwa wyższego funkcjonuje wiele różnych form wsparcia dla studentów. Niektóre są uregulowane na poziomie ustawowym, inne zależą od rozwiązań przyjętych w konkretnym regionie bądź na uczelni. Jak odnaleźć się wśród tych możliwości? Po tych warsztatach zrobisz to bez problemu!

Prowadzący: Paweł Robak

Samorządność studencka a strategie samorządów terytorialnych

Współpraca samorządów studenckich z samorządami terytorialnymi daje dużo możliwości – nie tylko finansowych. Wspólne działanie na rzecz studentów polepsza sytuację regionalną i samych studentów. Gdzie szukać partnerów do takiej współpracy? Jak ją rozpocząć? Na czym się skupić? Porady od praktyka poznacie w trakcie tego warsztatu!

Prowadzący: Michał Klimczyk

Podstawy prawne funkcjonowania samorządu

„Samorząd tworzą wszyscy studenci” – tak czytamy w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Co to jednak oznacza? Jakie są regulacje prawne, które wpływają na funkcjonowanie samorządu studenckiego? Na ile regulamin samorządu może go kształtować? Poznaj podstawy prawne funkcjonowania samorządu i przykłady z różnych uczelni, obrazujące rozwiązania różnego typu.

Prowadzący: Marek Konieczny

Tworzenie pamięci organizacji

Jak zachować dobre praktyki związane z prowadzonymi przez Was działaniami i przekazać je następcom? Przekonaj się podczas warsztatu, który pomoże Ci wypracować podstawy tworzenia pamięci organizacyjnej i pozwoli wymienić się dobrymi praktykami w tym zakresie.

Prowadzący: Paula Leśniewska

Linkedin – konto mojej organizacji

Jak na LinkedInie prowadzić konto samorządu lub innej organizacji? O czym pamiętać? Podczas warsztatu poznasz odpowiedzi na te pytania. Nie zabraknie omówienia rozwiązań LinkedIn dla organizacji oraz dobrych praktyk, które zainspirują do tworzenia treści!

Prowadzący: Grzegorz Kolasiński

Linkedin – moje konto

Po co mi konto na LinkedIn? Jest to jedno z narzędzi budowania swojego profesjonalnego wizerunku. Jak je prowadzić i co na nim umieszczać – tego dowiesz się podczas warsztatów, które zdradzą tajniki LinkedIn i podpowiedzą, co warto już opublikować!

Prowadzący: Aleksandra Pepłowska

Tajemnice TikToka

Czemu świat oszalał na punkcie krótkich filmików? Przekonasz się podczas tych warsztatów. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak wykorzystać TikToka w działalności samorządu studenckiego i nie tylko! Jesteś gotów poznać ten trend?

Prowadzący: Maciej Miniszewski i Bartek Malinowski

Jak porozumiewać się z innymi? Komunikacja międzyludzka

Komunikacja to podstawa naszych codziennych kontaktów. Mimo to, łatwo w tym obszarze o błędy i wpadki. Dlaczego? Poznasz odpowiedź na to pytanie podczas warsztatów. Dowiesz się, skąd różne style porozumiewania się wśród ludzi i jakich błędów komunikacyjnych warto unikać. Dzięki temu będziesz mógł dogadać się z każdym!

Prowadzący: Jakub Persjanow i Julia Sobolewska

Tworzenie pism

Kiedy masz napisać oficjalne pismo w imieniu samorządu zamierasz przed pustą kartką? To warsztat dla Ciebie! Dowiesz się, z jakich elementów składa się pismo, o czym pamiętać i jakich błędów unikać. Zobaczysz przykładowe pisma w różnych sprawa, a napisanie kolejnego będzie dla Ciebie bułką z masłem, kiedy to sobie przetrenujesz w praktyce!

Prowadzący: Łukasz Rusajczyk

Jak dbać o jakość kształcenia?

Myśląc o jakości kształcenia na uczelniach naszym pierwszym skojarzeniem często bywają ankiety. Jednak sposobów na dbanie o jakość kształcenia jest znacznie więcej! Warsztat je Wam przybliży, a jednocześnie pozwoli na wymianę dobrych praktyk w tym zakresie i wzajemną inspirację!

Prowadzący: Mateszu Saniewski

Organizacja imprez masowych

Imprezy masowe to wielkie projekty, które rządzą się własnymi regułami. Jakie te reguły, jakie warunki trzeba spełnić i o czym pamiętać – dowiesz się w trakcie tego warsztatu. Do tego przykłady z życia wzięte i kolejna masówka nie będzie dla Ciebie wyzwaniem!

Prowadzący: Jakub Śliwiński

Sztuka argumentacji i dyskusji

Mówiąc wprost – brakuje Ci czasem języka w gębie i nie wiesz co odpowiedzieć? Zapraszamy – w trakcie warsztatu poznasz i przećwiczysz sztukę argumentacji i dyskusji od praktycznej strony. Dzięki temu poradzisz sobie w rozmowie ze znajomymi, ale też z władzami uczelni!

Prowadzący: Karol Fill

Wykłady

Tajemnice organizacji pozarządowych

NGO? Wolontariat? OPP? O co chodzi? Jeśli lubisz działalność społeczną i zastanawiasz się nad tym, jak angażować się też poza uczelnią – to warsztat dla Ciebie. Poznasz różnice między stowarzyszeniem a fundacją, dowiesz się, co to znaczy być wolontariuszem i spojrzysz szerzej na organizacje pozarządowe działające w Polsce. A kto wie – może dzięki temu założysz własną?

Prowadzący: Wiktoria Ryś

Podróże na studencką kieszeń

Marzysz o wycieczce w dalekie kraje, ale na razie podróżujesz głównie palcem po mapie? Podczas warsztatu dowiesz się, o czym warto pamiętać planując podróż, ale też jak podróżować bez dużych nakładów finansowych. Inspiracje i wsparcie merytoryczne pozwolą Ci zaplanować nie tylko nadchodzące wakacje!

Prowadzący: Mikołaj Mik

Savoir vivre

Savoir vivre to z francuskiego „sztuka życia”. Jak żyć, a raczej jak się zachować w różnego rodzaju sytuacjach dowiesz się w trakcie tego spotkania. Rzeczywiste sytuacje przybliżą Ci tajniki savoir vivre i pozwolą lepiej odnajdywać się w różnego typu okolicznościach.

Prowadzący: Iwona Gadomska

Kreowanie wizerunku – o dresscodzie

Smart casual? Styl wieczorowy? Krawat czy muszka? Jeśli codzienny wybór stroju i dostosowanie go do okoliczności jest dla Ciebie wyzwaniem to zajęcia dla Ciebie! Omówienie dress code dla kobiet i dla mężczyzn, z przykładowymi zdjęciami i w różnych sytuacjach sprawi, że już nie będziesz się zastanawiać co założyć na sobotni bal!

Prowadzący: Maciej Miniszewski i Bartek Malinowski

Wizytacje PKA

Polska Komisja Akredytacyjna prowadzi wizytacje wszystkich kierunków prowadzonych w Polsce. Jak jako samorządowiec możesz się przygotować na przyjazd zespołu oceniającego? Na co warto zwrócić uwagę? I jak taka wizytacja wygląda?

Prowadzący: Mateusz Kopaczyński

Cyberbezpieczeństwo w praktyce

Nasze telefony i komputery mogą być źródłem wielu informacji. Także tych wrażliwych, umożliwiających np. skorzystanie z konta bankowego. Poznaj możliwości zabezpieczenia się przed potencjalnym niebezpieczeństwem i dowiedz się, czy Twoje hasło już jest dostępne w internecie.

Prowadzący: Łukasz Rusajczyk

Podstawy pierwszego zatrudnienia

Przed Tobą pierwsza praca i nie wiesz, czym różni się umowa o pracę od zlecenia czy dzieła. A może myślisz o B2B? Zastanawiasz się, czy będziesz mieć urlop i jak wygląda sytuacja z L4? Podczas tego spotkania poznasz podstawowe informacje o rynku pracy, które pozwolą odnaleźć się każdemu, kto dopiero stawia pierwsze kroki na ścieżce zawodowej.

Prowadzący: Paweł Robak i Marek Konieczny

Jak odpoczywać, aby wypoczywać?

Wieczorem odpalasz Netflixa, ale i tak po seansie czujesz takie samo zmęczenie jak przed? Odpoczywanie tak, żeby rzeczywiście wypocząć jest sztuką. Jak to zrobić z głową i z dbaniem o swoje potrzeby – przekonaj się w trakcie tych zajęć i praktykuj przez resztę życia!

Prowadzący: Sławomir Prusakowski

Kontakt

Parlament Studentów RP
00-028 Warszawa, ul. Bracka 18/16

kk@psrp.org.pl
+48 506 188 880

www.psrp.org.pl