Szkoleniowcy

Paweł Adamiec
Absolwent prawa oraz administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2017-2021 Koordynator Zespołu Ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. studenckich, aktualnie ekspert z grona pracodawców. Panelista i szkoleniowiec podczas wielu konferencji o tematyce jakości kształcenia, organizator i współuczestnik projektów społecznych. Prezes Fundacji Rozwoju Mlodych Liderów.
Dyrektorka Biura Prasowego Parlamentu Studentów RP, studentka Uniwersytetu Warszawskiego i samorządowczyni. Od 4 lat aktywnie działała w różnych gremiach samorządu studenckiego, gdzie jej praca głównie skupiała się na działaniach w social mediach. Właśnie tam, od zawsze odnajduje się najlepiej i zajmuje się tym z pasji. Planowanie, projektowanie grafik, budowanie harmonogramów, śledzenie statystyk to to, co lubi najbardziej. Żaden algorytm Mety nie jest jej straszny! Doświadczenie zdobywała, koordynując promocję wielu dużych projektów na UW tj. Campus Letni czy Kierunek Chęciny. Zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym, jest niepoprawną perfekcjonistką. Wszystko, czego dotknie, musi być zrobione od początku do końca, najdokładniej jak potrafi.

Aleksandra Araszkiewicz

Julia Bednarska
Wieloletnia działaczka samorządności studenckiej. Obecnie Wiceprzewodnicząca Parlamentu Studentów RP, Przewodnicząca Forum Uczelni Niepublicznych i ekspert ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W poprzednich latach członkini Rady Studentów Parlamentu Studentów RP i Przewodnicząca Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Autorka licznych publikacji skierowanych do samorządów studenckich. Prywatnie połączenie dwóch światów – z wykształcenia matematyk i finansowiec, zawodowo prawnik.
Działacz społeczny, członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ekspert ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz członek Zarządu Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości m.in. Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego w latach 2019-2022, wieloletni senator UW i członek struktur 4EU+ Alliance. W swojej działalności łączy wizję rozwoju na rzecz dobra wspólnego z szacunkiem do przeszłości. Zwolennik pracy zespołowej i silnego zaangażowania społecznego. Wrażliwy na potrzeby innych ludzi, wytrwały w dążeniu do celu, tolerancyjny i otwarty na nowe wyzwania.

Kamil Bonas

Ewelina Dusza
W poprzedniej kadencji PSRP Dyrektor Biura Organizacyjnego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Od pierwszego roku studiów związana z samorządem jednostkowym, a następnie z samorządem centralnym Uniwersytetu Warszawskiego. Koordynatorka wielu wydarzeń i inicjatyw, wartych od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przewodnicząca Komisji Finansowej Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego (od XII 2016 do XII 2018 roku). Samorządowo i zawodowo od zawsze związana z tworzeniem budżetów, finansami i rozliczeniami.
Absolwent logistyki na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej kadencji 2014 – 2016. Przewodniczący Prezydium Forum Uczelni Technicznych kadencji 2016. Szkoleniowiec z zakresu tematyki bezpieczeństwa, logistyki i organizacji imprez masowych, ofert sponsorskich oraz negocjacji. Producent imprez masowych i niemasowych oraz koordynator projektów. Związany z branżą eventową i gastronomiczną.

Karol Fill

Łukasza Gala
Pomysłodawca i co-owner startupu MSapps. W swojej pracy przeprowadza analizy wymagań biznesowych, a także projektuje i implementuje aplikacje oparte o Power Platform w Microsoft 365 z wykorzystaniem środowiska SharePoint Online oraz Dataverse. Branża IT wymaga ciągłego poszukiwania nowych wyzwań, uczenia się i zdobywania nowych umiejętności. Dlatego aktywnie angażuję się jako trener, ponieważ daje to motywację do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności oraz możliwość zdobywania wiedzy od uczestników szkoleń. Doświadczenia innych ludzi, ich pytania, pomysły i spostrzeżenia są nieocenionym źródłem wiedzy. Jako trener specjalizuje się w praktycznym wykorzystaniu aplikacji z pakietu Microsoft 365 a szczególnie Microsoft SharePoint, Microsoft Power Automate, Microsoft Power Apps, Microsoft Teams, Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft oraz Microsoft Outlook.
Dyrektor Biura Marketingu i Public Relations UO, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego oraz pełnomocnik rektora UO ds. studenckich. Prezes spółki akcyjnej, trener, nauczyciel i zapalony społecznik. Od najmłodszych lat aktywnie wspierał wiele instytucji pozarządowych zbierając doświadczenia w zarządzaniu organizacjami non profit. Jego obszarami zainteresowań są głównie te związane z komunikacją, PR, zarządzaniem zespołem zadaniowym oraz tworzenie i kierowanie zespołami kreatywnymi. W latach 2015-2016 członek rady wykonawczej, rzecznik prasowy Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewodniczący Komisji Promocji i Informacji PSRP. Od roku 2017 współpracował z Centrum Edukacji Ustawicznej Uniwersytetu Opolskiego realizując zajęcia z zakresu sztuki wystąpień publicznych, budowania cech liderskich oraz zarządzania zespołem zadaniowym. Od roku 2019 prowadzi zajęcia, które realizowane są na Wydziale Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO z zakresu rzecznictwa prasowego, zarządzania projektem PR, zarządzania ludźmi oraz kampanii reklamowych. Od stycznia 2017 roku Członek Rady Instytutu Rozwoju Kompetencji Społecznych z siedzibą w Warszawie, w ramach działalności której realizował liczne szkolenia oraz prelekcje dla samorządów studenckich oraz organizacji młodzieżowych. Praktyk poszukujący potwierdzenia swoich tez w bibliotece.

Maciej Kochański

Mateusz Kopaczyński
Prawnik, ekspert oraz koordynator zespołu ekspertów ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej, od wielu lat zaangażowany w samorządność studencką jako m.in. reprezentant studentów w organach i ciałach uczelni odpowiedzialnych za jakość kształcenia oraz szeroko pojęte sprawy studenckie. Posiada doświadczenie w zakresie tworzenia narzędzi oceny oraz opracowań wsparcia i motywowania studentów. W swojej działalności skupia się przede wszystkim na tematyce praw studenta, dydaktyki i rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce.
Członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, od wielu lat działacz na rzecz społeczności akademickiej, Przewodniczący Samorządu Studentów Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, poza działalnością prospołeczną zajmuję się działalnością naukową w dziedzinie psychologii, neuropsychologii. Hobbista wędkarstwa, wielkich marzeń oraz historii Krakowa.

Maciej Korab

Kewin Lewicki
Przewodniczący Parlamentu Studentów RP kadencji 2023/2024, członek Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W latach 2019-2022 przewodniczący Państowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, w latach 2020-22 przewodniczący Forum Uczelni Zawodowych. Absolwent studiów inzynierskich na kierunku mechanika i budowa maszyn. Z pasji i zawodu pilot i instruktor samolotowy
Koordynatorka ds. członkowskich Europejskiej Unii Studentów oraz ekspertka Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. studenckich. Swoje doświadczenie zdobywała pełniąc m.in. następujące funkcje: członkini Rady Wykonawczej, członkini Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (oba w latach 2021-2022) czy Przewodniczącej Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 2019-2020.

Joanna Maruszczak

Tomasz Maurek
Dyrektor Biura Prawnego PSRP, a ponadto Prezes Stowarzyszenia Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wiceprezes Stowarzyszenia Forum Uczelni Ekonomicznych, Ekspert ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W przeszłości Przewodniczący Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz członek wielu ciał gremialnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Prywatnie wielki fan piłki nożnej (ostatnio zmuszony do oglądania 1 ligi ;p), sztuk walki oraz e-sportu.
Doktorant w Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Prezes Fundacji Scientia Thorunensia. Współzałożyciel portalu eDoktorant.pl, autor podcastu Faceci w Kitlach, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Szkoleniowiec, organizator konferencji naukowych, mający duże doświadczenie w aplikowaniu i realizacji grantów edukacyjnych

Cezary Odrzygóźdź

Aleksandra Pepłowska
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, pasjonatka wszelkiej aktywności sportowej, od najmłodszych lat zaangażowana w działalność samorządów uczniowskich i samorządu studenckiego. Aktualnie analityk zespołu sustainability w firmie Deloitte. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała także w międzynarodowych korporacjach, firmach: Unilever oraz Microsoft. Będąc studentką, pełniła role m.in. Rzecznik Praw Studenta SGH, członkini Rady Wykonawczej PSRP i ekspertki ds. studenckich PKA. Ola to także prelegentka międzynarodowej konferencji naukowej EU&Sport Conference na Uniwersytecie Lozańskim (UNIL). Jej ulubioną dyscypliną sportową jest podnoszenie ciężarów – od dziecka marzy o uczestnictwie w igrzyskach olimpijskich
Wieloletni działacz samorządowy, aktualnie Dyrektor Biura Organizacyjnego PSRP, ekspert ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz prezes Stowarzyszenia Forum Uczelni Ekonomicznych. W przeszłości między innymi Przewodniczący Forum Uczelni Ekonomicznych, przewodniczący Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich. Kocha ludzi, dobrą zabawę, uśmiech od ucha do ucha, Formułe 1, klocki LEGO i każdego kto przychodzi na jego szkolenie <3

Marcin Pioch

dr hab. Bogusław Półtorak, prof. UEW
Prodziekan ds. Kształcenia, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ekspert w zakresie funkcjonowania systemów finansowych, w tym rynku kredytów mieszkaniowych. Przewodniczący Rady Think Tanku Impakt Dolny Śląsk. Członek Rady Inwestycyjnej Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. podmiotu celowego Województwa Dolnośląskiego. Menedżer projektu strategicznego Platforma Wirtualnej Dydaktyki. W latach 2017-2018 roku powołany do zespołu specjalistycznego nauk humanistycznych i społecznych MNiSW. Do 2015 roku dyrektor programowy w strukturach Grupy Allegro, PayU. Wdrażał zarządzanie przez cele w zespołach oraz zwinne metody Agile, mentor w szkole menedżerów. Były redaktor naczelny serwisów Grupy Bankier.pl (m.in. Bankier.pl, PIT.pl, VAT.pl).
Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Forum Uczelni Ekonomicznych. Członek Rady Wykonawczej PSRP. Były Wiceprzewodniczący Samorządu Studetów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zajmujący się strategią i public relations. Wprowadził do swojego Samorządu wiele innowacyjnych rozwiązań związanych z strategią i podnoszeniem jakości pracy. Uwielbia ludzi, podróźe i dobry serial.

Mateusza Salamon

Ewa Staruch
Przewodnicząca Samorządu Studentów UKSW w latach 2017 – 2020. Przewodnicząca Forum Uniwersytetów Polskich w latach 2020 – 2023. Członek Rady Wykonawczej PSRP od 2023 roku. Ekspert ds. studenckich PKA. Członek Zarządu Fundacji Rozwoju UKSW. Pedagog zajmujący się praca z osobami niedostosowanymi społecznie, gdzie we pracuje na budowaniu relacji oraz poprawnej komunikacji ze światem. Resocjalizacja młodych ludzi umożliwia jej wprowadzenie nowego porządku wartości w ich życiu.
Wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów RP odpowiedzialny za realizację projektów, wsparcie studentów z niepełnosprawnościami oraz koordynację projektu Strefa Komfortu PSRP. W poprzednich latach przewodniczący Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego PSRP, rzecznik prasowy w Radzie Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Za swój największy sukces uważa obudowę tradycji w KWSM PSRP, wstrzymanie likwidacji stażu podyplomowego lekarza i lekarza-dentysty oraz zmiany w standardach kształcenia na kierunkach medycznych za jego kadencji. Wie, że w samemu trudno cokolwiek zdziałać, dlatego najważniejszy dla niego jest zespół i jego wsparcie. Prywatnie lekarz, fan tatuaży, komiksów oraz gotowania.

Jakub Stefaniak

Waldemar Wojna
Członek Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, kierujący pracami komisji ds. dydaktyki i jakości kształcenia. Student kognitywistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2018 roku zaangażowany w samorządność studencką. W tym czasie reprezentował głos studencki w Uniwersyteckiej Radzie ds. Kształcenia oraz przez blisko 2 lata pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Spraw Studenckich i Jakości Kształcenia. Od listopada 2022 roku jest również ekspertem ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Swoje doświadczenie nabył przede wszystkim koordynując IX i XI edycję ogólnopolskiej konferencji Studenckie Forum Jakości czy kierując pracami nad ankietyzacjami i studenckimi zmianami w regulaminie studiów. W wolnym czasie ogrywa strategie czasu rzeczywistego oraz prowadzi sesje RPG.
Członek Rady Wykonawczej ds. współpracy zewnętrznej PSRP, Przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL, działacz samorządowy od 2019 roku, Organizator projektów, m.in. takich jak: KULturalia 2022, Gala Sukcesu 2021, 2022. Ekspert ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Członek Rady Studentów Lublina w kadencji 2021-2022. Absolwent studiów licencjackich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, obecnie student Bezpieczeństwa narodowego i Stosunków międzynarodowych II stopnia. Prywatnie pasjonat różnego rodzaju sportów: siłowych, zimowych, wytrzymałościowych.

Paweł Zdybel
Kontakt
Parlament Studentów RP
ul. Bracka 18/16, 00-028 Warszawa